Jindra Jeníková

zdravé žití – zdravé bytí

Těší mě radost v očích mých klientek, když zjistí, že mohou vše, co chtějí.

Hubnutí, výživa a bylinky jinak - to je můj život a předávám to dál ženám, aby byly spokojené s jiskrou v oku

Jsem výživová poradkyně, terapeutka a bylinkářka.

Všechny tři směry vedou k jednomu cíli – žít spokojený život, protože ve zdravém těle bydlí zdravý duch.

Je jedno, z jaké strany do péče o sebe vstoupíte, vždy vás to nakonec navede k harmonii a k tomu, abyste se o sebe starala jako o celek – tělo i duši a v souladu s přírodními cykly.

Když chcete jít vpřed, střídáte levou a pravou nohu.

Nejde kráčet jen po jedné, aby ta druhá stála – to se točíte v kruhu, ve kterém jste se možná teď zacyklila. Jedna noha je hmota nebo také naše tělo, naše výživa. Druhá noha je energie nebo také naše psyché.

Když nepracujete s tělem a trávíte se toxickou stravou, máte pak otrávené myšlenky a vaše duše nemůže skrze nevyživené tělo zářit ven.
A pak je tu druhý extrém, kdy se přehnaně staráte jen o své tělo a nerespektujete volání uvnitř sebe – stáváte se jen prázdnou nádobou podobnou umělohmotné panence – nahoře krása, ale uvnitř nic.

Prolomte začarovaný kruh a zapojte obě nohy (výživu i psyché), abyste došla do cíle.

Pro zdravé tělo a spokojenou duši potřebujeme střídat levou a pravou - hmotu a energii - a tím se dostat do rovnováhy

Pojďte prolnout zdravý životní styl s péčí o vnitřní svět

Pro stabilitu potřebujete 3 pevné body

K prvním dvěma zmíněným – péči o fyzickou schránku a o vnitřní svět – přidejte ještě pobyt v přírodě. Proč?
Příroda, práce s pupeny a bylinkami podporuje péči o tělo i duši.

S každým ochutnáním bylinkového čaje nebo domácí zavařeniny vnímáte, jak sytící je strava z opravdových potravin, jak JINAK se cítíte ve svém těle a prožíváte své emoce, když jíte přirozenou stravu.

Každá procházka ve vás zvyšuje vnímavost, pokoru a posiluje pocit, že je tu něco, co vás přesahuje.

Jste stejně dokonalá jako příroda, a když se vydáte na cestu přirozené a přírodní péče o sebe, pocítíte opět velikou lásku ke svému tělu jako chrámu pro vaši duši.

Práce s pupeny, gemmo terapie je balzám jak pro tělo, tak i pro duši.

„Mým největším úspěchem je každý jednotlivý člověk, kterému jsem pomohla. K dnešnímu dni jsem k lepšímu životnímu stylu inspirovala už více než 3.000 lidí.“

Přestala jsem na sebe tlačit

Díky Jindře jsem se začala o sebe opravdu dlouhodobě starat, pěkně pomalu, krok po kroku. Navíc jsem i zjistila, že podobné problémy, jako mám já, mají i další ženy a jak příjemná je ženská podpora. Moc děkuji za možnost být součástí online kurzu a všem stydlivkám ho vřele doporučuji.

Magda

Kurz byl pro mě zázrak

Od 16 let jsem na dietách a teprve v 50 letech jsem díky Jindřišce pochopila, že moje tělo není můj nepřítel, že spolu nemusíme bojovat, ale že když začnu poslouchat, co mi tělo říká, teprve pak můžu zhubnout. Po 3 měsících mám dole 2 kg. Jupííí! Jsem spokojená a hubnu.

Pavlína

Je mi i s ostatními ženami velmi hezky

Sbírání pupenů bylo moc krásné, mluvila jsem se stromy a keři, učila jsem se je poznávat a pociťovala jsem nádherné šimrání v břiše, když jsem našla pupeny připravené a strom mi dovolil je utrhnout. Žádná slova nevyjádří ten pocit. A Vám paní Jindro děkuji, že jsem mohla být vaší žákyní.

Helena Bernatová

Som veľmi rada, že som sa dala na tento kurz

Spoznala som stromy, získala som väčšiu úctu k nim aj k celej prírode okolo nás. Chodila som častejšie von, objavovala som co nám rastie naokolo. Silu gemmoterapie si ešte len overujem, ale začínam u seba a u svojej rodiny. Tak to cítim. Tvoje podrobné vysvetľovanie, ochota odpovedať aj viac krát na tie isté dotazy ma veľmi motivovala a povzbudzovala. Veľká vďaka za všetko.

Martina Šintajová

Jaká ještě jsem?

Umanutá ženská z jižních Čech.
Miluju svobodu, sedmikrásky pro jejich sedm krás, houpačky na stromech, hektolitry kafe, chleba s máslem a Gilmorky, ať už jako celotýdenní maraton nebo klidně jen pětiminutovku pro relax. Mimochodem první série začala v roce 2000, stejně jako já jsem začala pracovat jako výživová poradkyně.
Mým snem je vybudovat komunitní vzdělávací centrum pro děti.
Mým hnacím motorem je touha vybudovat komunitní vzdělávací centrum pro děti, kde se dozvědí, co se ve škole nenaučí. Například to, jak jíst zdravě a s láskou, aby nemusely řešit stejné problémy jako my.

Jsem vděčná za jednotvárnou králíkovou stravu, která provázela mé dětství.

Slunce, seno, a králík na talíři pořád dokola jsou přesným obrazem mého dětství. Jednotvárná králíková strava už byla děsná, ale ráda vzpomínám na společné nedělní stolování s širokou rodinou. A za to jsem vděčná – díky rodině vím, že vařit a společně jíst je nenahraditelné.
Nebojím se stát si za svým názorem, i když není populární.
Nepřekonatelnými vzory jsou pro mě MUDr. Ludmila Eleková a Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. Jsou to ženy, které se nebojí říct svůj názor, i když nebude populární. A navíc, jejich tvrzení jsou vědecky podložená. Můj pohled na svět je podobný. A ten předám i vám.

Přesah, co vám pomůže

Mám velký přesah do jiných oborů. Vše ke mně přišlo přirozeně skrze mé potřeby.

Když mě něco osloví, hledám zdroje a následně učím se od nejlepších. Jako první vše zkouším na sobě, pak na mé rodině a následně na přátelích.

Na základě výsledků zavádím do své praxe výživové poradkyně, terapeutky a bylinkářky nové poznatky.

Navrátíme vám úsměv na tvář a radost na talíř?

Zkuste to JINAK

Výživa

online kurzy

Projasněte si s námi den

Bezva holky v kondici

online klub

Dovolte si zastavit se

Gemmo a bylinky

online kurzy

Dopřejte si individuální péči

Konzultace

online i offline

Změňte svůj vztah s jídlem

Čistá radost z jídla

online kurz