Adventní kalendář 2023

24 tipů jak před Vánoci nepřibrat 

Pojďte se každý den na malou chviku zastavit a užít si adventní chvilky pohody.
Vy to oceníte a vaše tělo vám poděkuje.

Načerpejte inspiraci, jak si udržet váhu během adventu i celých Vánoc.
Vyzkoušejte si péči jako moje klientky.

Přihlaste se do kalendáře a každý den vám pošlu dvouminutové video z různých oblastí zdravého životního stylu.
Pojďte se dostat do pohody, zpříjemnit si předvánoční čas a čokoládky v kalendáři přenechat dětem.

Zastavte se a udělejte pro sebe denně jednu drobnost.
Ať pro vás letošní Vánoce nejsou strašákem z nabraných kil.

Naplňte adventní čas péčí o sebe a zhubněte.

Na jaká témata se můžete v kalendáři těšit?

Čekají na vás dvouminutové jednohubky v podobě videí ze zdravého životního stylu.

Potěšte se denně malým dárečkem v podobě tipu, co pro sebe můžete udělat, abyste sebe dala na první místo. 

Jak to bude probíhat?

Pitný režim přesně jak jste říkala, stal se ze mě průtokový ohřívač. Ale už jsem si zvykla a naopak mám sama pocit žízně, pokud dostatečně nepiju.
Stáhla jsem si do mobilu aplikaci Yazio, která mi počítá příjem vody, ale i bílkoviny a vlákninu. Zároveň mi napočítala kalorie, které bych měla dodržovat, ale nejsem si jistá, zda to není moc rychlý proces, za dva týdny jsem zhubla dvě kila. Je pravda, že jsem byla hodně nafouklá a živila se víceméně sacharidovou stravou. A také jsem se vůbec nehýbala. Teď hodně chodím pěšky, začala jsem chodit na jógu a doma občas cvičím. Mám na paměti to, že bych se měla stravovat tak, abych byla schopná se pak podobně stravovat celý život.
Ráda bych Vám poděkovala za videa, která bych nazvala „blbuvzdorná“ – tj. i pro natvrdlé, kteří potřebují vše vysvětlil polopaticky. Vaše příměry jsou vtipné a pochopitelné.

Marie

Jindro, Tvoje adventní tipy jsou naprosto dokonalé. Připadám si jako malé dítě, které se těší, co dalšího se dozví. A jsou to opravdu moc zajímavé informace. Děkuji.

Jitka

Pěkný večer Jindro, jsem nadšená ze sebe samotné, tak Vám hned píšu zpětnou vazbu, protože už jsem se mnohokrát snažila a nikdy nevydržela.
Chcete vědět, co mě nakoplo s pitím? Představa, z Vašeho videa, že vytírám podlahu špinavou vodou z minule. Hrůza! Jsem dost čistotná a perfekcionistka a představa, že peru špinavou vodu ve svém těle dokola, mě úplně vyděsila.
Další věc, které jsem si u sebe všimla je, že jsem přestala mít neustále chuť na sladké. Najedou mi skoro vůbec nechybí a naopak se jdu radši zase napít (haha), než abych si šla něco sladkého koupit. A to jsem byla na sladkém a především čokoládě dost závislá! Dole u nás v domě je vynikající rodinná kavárna, nejlepší v okolí. Dřív jsem nebyla schopná projít okolo, aniž bych si něco dobrého koupila. A teď? Raději se tam stavím na vodu s mátou a ovocem (bez cukru samozřejmě), abych doplnila a osvěžila svoji vnitřní „čističku“.
Je to zázrak, co všechno se změnilo jen za jeden jediný měsíc. Děkuji za kalendář, kterou jste udělala.

Drahomíra

Posílám Vám výsledky po měsíčním výzvovém snažení.
V pase jsem po dnešním měření zjistila 4 cm dole, na bocích 2 a na stehnech 1 s odřenýma ušima. Ale přeci jen tam změna je! Budu si myslet, že to jde odshora dolů kvůli gravitaci, takže ještě budu muset vydržet.
Podotýkám, že trpělivost vůbec není moje silná stránka, nejradši bych všechno hned.
Pevnější si rozhodně připadám, je to krásný pocit, cítit svoje spokojené tělo, které samo dychtí po pohybu a po aktivitě trošku bolí, ale zároveň s endorfiny je to super pocit z dobře odvedené práce.
Občas si myslím, že cítím, jak mi ty svaly rostou.

Jarmila

Díky Vašim tipům mě baví ráno vstávat do tmy. Už se fakt jako malá těším, až si dám kafe a otevřu mail s tipem a hlavně ho jdu hned dělat. Na dýchání do šišatého čtverce jsem strhla obě kolegyně. A fakt to pomáhá. Díky.

Irena

Jsem velmi překvapená, kolik se toho za jeden měsíc dá pomalu a v klidu změnit. Váš příměr se špinavou vodou v těle mě donutil, abych si opravdu začala hlídat pití. Řeším to aplikací. Zatím to bez ní nedokážu.
Dále jsem zařadila zeleninu u každého jídla, byť jen kousek. Pohyb stále nedávám, na to jsem moc líná. Ale znovu jsem vytáhla pletení, protože se u toho skvěle čistí hlava.
Vlastně to nevypadá nic moc, ale já už 14 dní chodím každý den pravidelně ráno na záchod. A to je pro mě zázrak, protože mě to trápilo od porodu syna, což je už 5 let.
Věřím, že když ještě časem přidám pohyb, ty dřepy u toalety, jak jste zmiňovala v jednom tipu, tak se i trochu zpevním. Pro teď mi stačí to, že nepotřebuji řešit vyprazdňování. Mám z toho velikou radost a moc Vám děkuji za výzvu, co jste připravila.
Kdyby někdo na začátku řekl, co se může za měsíc změnit, tak bych odpověděla, že nic moc. Ale teď vidím, že když malé věci dělám opravdu každý den, tak se za měsíc může stát zázrak. U mě vlastně už po 14 dnech.
Jestli budete dělat další výzvu, určitě se přidám a možná v ní zvládnu začít se hýbat.

Ellen

Zastavte se a udělejte pro sebe denně jednu drobnost.
Ať pro vás letošní Vánoce nejsou strašákem z nabraných kil.

Spokojená žena, šťastné dítě, šťastný svět

Pomáhám ženám k tomu, aby byly se sebou spokojenější.
Protože když je žena spokojená se svou vizáží, tak je šťastnější, má se více ráda a tu lásku vyzařuje ven.
Má pak kvalitnější partnerský vztah a díky tomu jsou šťastnější a radostnější i děti.
A veselé děti dělají svět lepším.