Jindra Jeníková

zdravé žití – zdravé bytí

Reference a výsledky mých klientek a klientů

Nejkrásnější jsou oči mých klientek.

Nejdřív v nich doutná plamínek touhy, naděje a víry, že teď by „možná“ mohly zhubnout.
A časem se plamínek v jejich očích rozhoří, až je v nich napsáno „Já to zvládla!“.
To mě baví. To je moje práce.

Moje práce je vrátit vám jiskru do očí!

Hubnutí, výživa a bylinky jinak - to je můj život a předávám to dál ženám, aby byly spokojené s jiskrou v oku

Konzultace online i offline

Nastavíme dlouhodobě udržitelnou cestu.

A spolu po ní půjdeme, abyste mohla říct „právě proto, že se mám ráda, tak si dám jen jeden kousek čokolády“ – v tom je jak řád a disciplína, tak i laskavost a láska k sobě samé.

Jindru jsem vyhledala po velmi náročném období v životě, kdy jsem za rok přibrala 20 kg a najednou mi začaly zdravotní potíže. Věděla jsem, co bych měla a co neměla, ale nebyla jsem schopná to všechno dělat. S Jindrou jsme šly pomalu. Opravdu až když jsem zvládla pití, tak jsem začaly řešit jídlo. Nikdy na mě nechvátala, vždy šla mým tempem, takže jsem poprvé neměla stres z hubnutí, že musím každý týden něco shodit. Když jsem v nastaveném režimu občas selhala, tak se vždy snažila vymyslet nějakou změnu, abych režim zvládala. Za rok mám dole 15 kg, s lékařkou jsem postupně odešla od psychofarmak, zbavila jsem se žaludeční neurózy, nemám zvýšený cholesterol ani tlak. S hubnutím ještě nekončím, ale už si věřím, že to zvládnu a vrátím se zpět na svou váhu. Jindra mě naučila nejen dobře jíst, ale hlavně změnila můj přístup k sobě, k mému tělu a k péči o sebe. Já vlastně nedržím žádnou dietu, mám svůj životní styl, který m vyhovuje a díky kterému hubnu.

Olina

Jindru můžu všem doporučit. Sama jsem po dětech zhubnout nedokázala, i když jsem se poctivě půl roku snažila, nešlo dolů ani kilo. Hned na úvodní konzultaci mi Jindra ukázala, kde dělám chyby, a hlavně mi vysvětlila, jak to v těle funguje a proč tělo potřebuje tolik tekutin. Začala jsem víc pít, ubrala kafe, což byl velký boj. Ale během 3 měsíců jsem zhubla 7 kg a jsem moc spokojená. Vlastně to bylo jednoduché, kila šla dolů sama. Předtím jsem se sama trápila a vůbec netušila, že něco dělám špatně.

Markéta

Jindřiška je žena na svém místě. Je to odbornice, vždycky žasnu, jak sype recepty z rukávu. Udělala mi režim na stěhování, když jsem šla do nové práce jiný. Vždycky to bylo jednoduché, abych to zvládala dodržovat. Když mi hubnutí nešlo, tak pokaždé našla něco pozitivního, třeba že už mě tolik nebolí hlava, že mám po letech dlouhé nehty. Všímala si, jak se měním a ukazovala mi to, co jsem si já vůbec neuvědomovala. Zhubla jsem 10 kg, váhu si už 8 let držím. Jindřiška mi totálně změnila náhled na sebe, chovám se ke svému tělu laskavěji a už ho neodbývám polévkou z pytlíku jako kdysi.

Linda

Jindřiška by si zasloužila svatozář. Chodím k ní už 5 let a budu asi do smrti. Po mnoha útrapách se mi povedlo zhubnout 40 kg a celkem si je držím. Je to ale tím, že chodím na pravidelné kontroly a jakmile se mi váha zvedne o víc než 4 kg, tak vím, že zase musím zabrat. V minulosti už jsem zhubnul i 25 kg, ale do roka byly zpět. Teď mě Jindřiška drží na uzdě a já si už 2 roky držím váhu, což se mi naposledy povedlo na vojně.

Jaromír

Jindra je anděl. Když jsem se dozvěděla, že mám intoleranci na laktózu, tak jsem byla zoufalá. Do té doby jsem jedla hlavně mléčné výrobky. Vůbec jsem netušila, co mám dělat. Na doporučení kamarádky jsem se objednala na konzultaci a Jindra mi postupně, krok za krokem pomáhala zbavit se potíží, které jsem měla a zároveň mě zásobovala inspirací, recepty, nápady, co jíst, kde si co můžu koupit, co si mám hlídat.
Po půl roce mám nový jídelníček, který mi chutná. Zbavila jsem se potíží s vyprazdňováním a šílené únavy, takže můžu znovu hrát divadlo a sportovat. Ale hlavně se mi díky Jindře změnilo mé smýšlení o jídle a péči o sebe jako celku. Začala jsem mít ráda jídlo a umím si uvařit pestře a chutně i bez mléčných výrobků. To vše díky Jindře, jejím obrovským znalostem. Je fakt nekonečná studnice nápadů, ale hlavně je to dynamo. Gejzír energie, kterou do vás pokaždé naleje.

Lenka

Když jsem šla na konzultaci, tak jsem očekávala, že dostanu přesný návod, co mám kdy jíst, pít, cvičit. Místo toho jsem dostala za úkol si k jídlu sednout, každé sousto aspoň 15x přežvýknout. To mě strašně naštvalo. Chtěla jsem jídelníček, ne rady, jak bych měla jíst. Ale červík ve mně hlodal, protože jsem se často po jídle cítila těžko, jak mi Jindřiška na konzultaci vysvětlovala. Tak jsem to zkusila. Dala jsem tomu týden. A nevěřila jsem svým očím – aniž bych jedla jiné potraviny než obvykle, tak jsem za týden měla kilo dole! Na další konzultaci mi Jindřiška znovu vše vysvětlila, ale teď už jsem poslouchala. Je to neuvěřitelné, ale jenom tím, že jsem začala jinak jíst se postupně změnily mé chutě a složení ledničky. Zhubla jsem 8 kg, začala jsem plavat a cítím se moc dobře. Znovu moc a moc děkuju, že jste mě nevyhodila, protože jsem se tvářila jako puchejř.

Helena

Jindřiška je žena na svém místě. Je to odbornice, vždycky žasnu, jak sype recepty z rukávu. Udělala mi režim na stěhování, když jsem šla do nové práce jiný. Vždycky to bylo jednoduché, abych to zvládala dodržovat. Když mi hubnutí nešlo, tak pokaždé našla něco pozitivního, třeba že už mě tolik nebolí hlava, že mám po letech dlouhé nehty. Všímala si, jak se měním a ukazovala mi to, co jsem si já vůbec neuvědomovala. Zhubla jsem 10 kg, váhu si už 8 let držím. Jindřiška mi totálně změnila náhled na sebe, chovám se ke svému tělu laskavěji a už ho neodbývám polévkou z pytlíku jako kdysi.

Linda

Nemusíte být na změnu životního stylu sama.

Přidejte se k více než 3000 mých spokojených klientek, které jsem během 22leté praxe provedla po cestě hubnutí a zase oblečete své nejmilejší šaty.

Výživa kurzy

Naučím vás metody, jak skoncovat s režimem nestíhám – nejím – a večer vyplením celou ledničku.

Povedu vás krok za krokem, abyste pro sebe našla tu správnou cestu a začala jíst s radostí, cvičit s chutí a hubnout s lehkostí!

Jindřišku jsem znala z dřívějška jako klasickou výživovou poradkyni. Byla jsem zvědavá, co nového se v kurzu dozvím. Kurz byl skvělý! Jindřiška ukazuje úplně nové pohledy na výživu, na zdravý životní styl, na hubnutí a na život vůbec. Nemluví o kaloriích, ale o lásce ke svému tělu a k jídlu a o mnoha dalších věcech.
Všechny informace úplně změnily můj pohled na koloběh žití a já jsem je začlenila do svého života. Jsem moc ráda, že jsem se kurzu zúčastnila.

Dana

Kurz můžu vřele doporučit.Obohatil mě hlavně duševně.Ukázal mi směr,kterým chci jít. Né protože musím, ale protože chci. Díky Jindřišce jsem si uvědomila plno věcí a plno toho přehodnotila. Naučila jsem si vážit sama sebe. Ted už vím,že na prvním místě jsem já a mé potřeby abych byla v klidu a v pohodě. Jen tak můžu nabídnou pomoc, ale jen pokud o ní někdo stojí. Uvědomila jsem si že není kamarádka jako kamarádka. Že když vás někdo psychicky vysává je třeba ho odstřihnout. Dříve bych si to neuměla ani představit a raději se dál trápila. Dnes už ne a to jen díky Jindře a jejímu kurzu. Naučila jsem se zastavit, v klidu se najíst a hlavně přemýšlet. Do té doby jsem jedla ve spěchu a ani jsem si kolikrát neuvědomila co jsem vlastně všechno snědla. Jednoduše jsem nepřemýšlela. Kdo chce zhubnou měl by určitě projít kurzem aby si uvědomil jaká cesta je pro něj ta nejlepší. Já si to uvědomila a našla jsem pro sebe tu nejlepší cestu a změnila celý pohled na jídlo a životní styl a postupně se mi podařilo zhubnout 36 kilo. Bez kurzu u Jindřišky bych to nedokázala. Kurzu u Jindřišky vděčím za spoustu zkušeností. Děkuji moc

JB

Netuším, jak to Jindřiška udělala, ale nějak nenásilně mi změnila přístup k hubnutí, zdraví, mému tělu a vlastně i životu. Pořád dokola mluvila o udržitelnosti, o tom, že jedna věc je zhubnout a druhá je udržet si váhu trvale. Já uměla rychle hubnout, i 10 kg- do šatů, na dovolenou,.. Jenže po 40 už to šlo čím dál hůř. Díky kurzu jsem si uvědomila, že jsem jídla měla buď jako odměnu a nebo jako nutné zlo. A tak jsem vyzkoušela věnovat se při jídle jídlu. Co mě šokovalo nebyly kila, co jsem zhubla. Ale upravilo se mi vyprazdňování. Po letech jsem zase začala chodit pravidelně na záchod!!! To je pro mě víc, než zhubnutá a kila. A když jsem si uvědomila, že zdraví je pro mě víc než číslo na váze, tak mi došlo, jak moc mě Jindřiška a její kurz změnil. Děkuju za to.

Olina

Díky Jindřišce mi došlo, že hubnutí začíná v hlavě. Každé ráno jsem byla zvyklá se vážit a podle toho, co mi ukázala jsem se buď během dne odměňovala nebo trestala. Vyhodit váhu bylo nejtěžší. Dál jsem se kontrolovala jen na centimetry. Nevím, kolik vážím, ale celkem mám dole 10 cm v pase a obleču věci, co jsem měla schované 8 let. Stačilo jen vyhodit váhu. To bych sama nikdy neudělala. Pomohly mi informace a praktické rady a tipy v kurzu, ale hlavně Jindřišky laskavé vedení, gejzír energie, kterou nám každé živé vysílání předávala. Je to žena do nepohody.

Martina B.

Cítit se skvěle ve svém těle, to je můj záměr pro každý den. Vypozorovala jsem, že strava ohromně ovlivňuje to, jak se cítím a také mou sebehodnotu. Jak jsem na sebe hrdá, když jím „správně“, jak jde všechno najednou lépe, mám lepší náladu, motivaci zkoušet nové věci, lidi mi nelezou na nervy.. Zapojuji více bílkovin, zeleniny, i když zatím zdaleka ne tolik, kolik by bylo třeba.  Pozoruji se, co mi vyhovuje, co ne, co je „pro mě OK“. KRUČEK PO KRUČKU, to mi ohromně pomohlo, jsem perfekcionistka a vždy jsem měla pocit, že když to nejde perfektně, nemá vůbec cenu se do toho pouštět. Moc děkuju, jste skvělá průvodkyně zdravým životním stylem. 

Gábina

Můj problém bylo, že nerada vařím, přišlo mi to zbytečné plýtvání časem. Raději jsem jela na kole nebo si šla zaběhat. A pak snědla, co bylo. Na kila jsem byla spojená, ale začalo mi růst břicho a já jsem nevěděla proč. Až v kurzu jsem pochopila, že když tělo nedostává živiny, je podvyživené a ukládá tuk v trupu. Teorii jsem chápala, ale znamenalo to začít si vařit. Zamilovala jsem se do Jindry kuchařského přístupu – jídlo na stole do 30 minut včetně umytého nádobí a taky to, že ze stejných surovin se dá udělat jiné jídlo a že spousta věcí se dá mrazit a pak jen vytáhnout. Děkuji moc, úplně se mi změnil postoj ke kuchyni a vaření.

Janča

Chci se cítit svěle ve svém těle. To je ta větička, která mě hladí, ladí a motivuje. Uvědomění, že stačí se „zlepšit“ o maličko, o krůček. A postupovat den za dnem, bez tlaku na sebe, až se péče o sebe stane normou. 

Peťa

Za kurz děkuji, změnil mě. Když se chci něco naučit, tak jsem zvyklá poslouchat a dělat vše přesně podle návodu. Sice se mi zdálo divné, že budu ráda sportovat, což Jindra říkala, přesto jsem poctivě plnila úkoly každé lekce. Začala jsem pít a po týdnu mě přestala bolet hlava. Začala jsem večeřet dřív a ráno jsem nebyla unavená. Přidala jsem zeleninu, což byl boj pro mě i Jindru, a přestala jsem mít zácpu.
Než skončil kurz, tak jsem si koupila hole a začala chodit ven! Já, která jsem vždy tvrdila „fuj, příroda.“
Proto všem ženám doporučuju, jděte lekci za lekcí, poctivě plňte úkoly, pro nakopnutí choďte na živá vysílání, protože Jindry energie je nakažlivá. Miluje svojí práci a fakt jí jde o každou ženu v kurzu, aby změnila postoj k sobě. V kurzu získáte víc, než chcete. Já jsem chtěla aspoň mít na začátku osmičku. Po půl roce mám 84 kg, hlava mě nebolí, denně chodím na WC a v létě jedu na nordic wallking dovolenou. A fakt mě pohyb baví a dělá mi radost.

Jarmila

Tenhle kurz tě fakt namotivuje, a když se jím necháš vést, budeš nejen krásná, ale i zdravá a šťastná. Najdeš tam spoustu receptů, protistresových technik, miliony rad, které jsou uzpůsobeny pro běžný život, a i když zapojíš jen některé z nich, moc se zlepší kvalita tvého života. Jindra je vážně odbornice, svou práci miluje a je vidět, že chce předat to nejlepší ze sebe a vážně si přeje, aby byly její svěřenkyně šťastné a spokojené. Své zkušenosti má spousty let praxe dovedené k dokonalosti. Je úžasná, naučí tě laskavému přístupu k sobě a poradí ti, když budeš v nesnázích, nebudeš si vědět rady. V tomto kurzu je lehkost a obsah nabušený PRAKTICKÝMI radami a informacemi. Jindra už není dvacítka, stejně jako my :D, takže její rady nejsou jen povrchní informace, ale poklady prověřené praxí se spoustou žen tzn. krásně vyladěné. DOPORUČUJI VŠEMI DESETI

Martina

Jindru jsem znala z vyprávění mých kolegyň, které využívaly její službu výživového poradce. Já jsem se ale nechtěla nikomu svěřovat, jsem těžký introvert a představa, že mě někdo bude vážit, pro mě byla nepředstavitelná. V momentě, kdy Jindra nabídla online kurz hubnutí JINAK, byla to jasná volba. Mohla jsem se „anonymně“ přihlásit. Ačkoliv jsem se živých vysílání neúčastnila aktivně, vše jsem sledovala a můžu směle říct, že kurz mi změnil život. Přestala jsem na sebe tlačit, začala jsem se o sebe opravdu dlouhodobě starat, pěkně pomalu krok po kroku. A navíc jsem i zjistila, že podobné problémy jako mám já, mají i další ženy a jak příjemná je ženská podpora. Moc děkuji za možnost být součástí online kurzu a všem stydlivkám ho vřele doporučuji.

Magda

Kurz byl pro mě zázrak, od 16 let jsem na dietách a teprve v 50 letech jsem díky Jindřišce pochopila, že moje tělo není můj nepřítel, že spolu nemusíme bojovat, ale že když začnu poslouchat co mi tělo říká, tak teprve pak můžu zhubnout.
Po 3 měsích mám dole 2 kg. Jupííí!
Já se totiž vůbec netrápím hlady, nemám žádné chutě, nejsem protivná na celý svět. Jsem spokojená a hubnu. Pro někoho možná jen 2 kg, ale pro mě je to zázrak a věřím, že když se k sobě dál budu chovat hezky, další kila půjdou dolů také. Děkuji z celého srdce.

Pavlína

Výživný kurz nejen o výživě, ale o celkovém životním stylu. Dozvíte se nejen jak, ale také proč.
Paní Jindra je praktická žena a v této oblasti velmi zkušená. Poskytuje také kopec motivace.
Přínosná videa jsou doplněna úkoly na každý týden.
Z některých bonusových receptů se u nás již staly evergreeny.
Uvítala jsem i každotýdenní online setkání, kde byla možnost se doptat na otázky, které mě k tématu týdne napadly.
Líbí se mi také, že se k videím mohu vracet opakovaně celý rok.
Ocenila jsem i to, že kurz probíhá mimo prostředí Facebooku.

Dana Černá

Kurz „hubnutí jinak“ pod vedením Jindry mi dal nový pohled obecně na to, jak naše tělo funguje. Moc se mi líbilo, že Jindra nám dala komplexní pohled a přiblížení na to, co je strava, jak naše tělo alespoň teoreticky funguje, ale také to, že tělo funguje v závislosti na naší hlavu, naše myšlení, naši nynější situací a na naše emoce. Velice se mi líbilo jak byl kurz rozmanitý, na některých vysíláních jsme vůbec nemluvily o jídle, ale o tom, jak o něm přemýšlíme a dotýkaly jsme se i témat, která jsem dřív s hubnutím vůbec neměla spojená. Samozřejmě plusem kurzu byla naprosto úžasná skupina žen, se kterými jsem kurz absolvovala. Společně jsme si úžasně sedly, takže trávit čas na živých vysíláních bylo ještě větší potěšením. Také velice oceňuji pečlivou přípravu Jindry na každou lekci kurzu a žádné téma, které jsme probíraly, nebylo v žádném případě nudné. Obecně si z kurzu odnáším plný sešit vědomostí, které si čas od času pročítám znovu a znovu. Také si odnáším přátelství s ženami, kteří kurz absolvovaly se mnou. Už vím, že tělo nefunguje jako stroj, ale jako celek. Děkuji za to.

Kristýna

Jsem nadšená z KOMPLEXNOSTI, BOHATOSTI, VŠESTRANNOSTI (spousty informací, tipy pro každodenní život, protistresové techniky, recepty, trpělivé a detailní odpovědi na všechny mé všetečné otázky). Obrovský rozsah kurzu, který je zaměřen jak na fyzické, tak na psychické i mentální nastavení, na laskavost k sobě, všímavost. Jste taková maminka, která se snaží, aby byly její „děti“ zdravé a šťastné.

Dáša

Přístup a energie paní Jindry pro mě byla jako živá voda. Kurz doporučuji všem.
Shrnuto do základních bodů – laskavost, komplexnost, motivace, jedinečnost.
Děkuji z celého srdce za možnost Vás poznat.

Magdaléna P.

Bude to rok, co jsem vstoupila do kurzu s Jindrou a po roce můžu říct jediné – DĚKUJU. Jindra mi změnila život. Ve vysílání řekla větu: „Neříct si sním čokoládu, a i tak se mám ráda. Ale říct si PRÁVĚ PROTO, že se mám ráda, tak si dám jen jeden kousek čokolády – v tom je jak řád a disciplína, tak i láska a respekt k sobě samé.“
V té chvíli jsem zažila osvícení. 30 let jsem hubla a tloustla, zkusila vše, zakazovala si, přikazovala si,…
Mám dole 19 kg, přesně jak nás Jindra naučila druhou památnou větu „18 za 12“. Mít dole 18 kg za 12 měsíců. Díky této větě jsem na sebe netlačila a snažila se být trpělivá. Po půl roce už jsem byla spokojená, protože jsem konečně zažila jaké to je hubnout, nosit menší oblečení a přitom nemít hlad.
Kdo nezažil dietaření, tak to nechápe. Já ale budu navždy vděčná, že vím jak na to, že hubnu a nemám hlad.
S láskou a vděčností, že jsem našla odvahu a vstoupila do tvého kurzu.

Irena

Jindru jsem poznala na firemním školení a zaujala mě. Bohužel nás dělila vzdálenost 200 km a tak jezdit na osobní konzultace pro mě nebylo reálné. Pak ale přišla s nabídkou online kurzu hubnutí Jinak. Hned jsem se přihlásila. Můj problém je, že chci všechno a chci to hned, dělám tisíc věcí najednou. A pak byl v kurzu úkol „jen jíst“, myslela jsem, že se zblázním. Až po měsíci jsem to dokázala uvědomila si, jak je mi dobře, když jídlu dávám pozornost. Přestala jsem večer zobat u tv, aniž bych se o to musela snažit a váha začala pomalu klesat. Jako bonus beru i podporu ostatních žen, každé z nás šlo něco snadno a něco vůbec. A vzájemná inspirace pomohla jít do změn a vydržet. Díky moc za kurz.

Adéla

Do kurzu jsem šla kvůli mé mamce. Má víc než 100 kg a spoustu prášků. Impuls bylo nějaké video, kde Jindra říkala, že se nedědí kila, ale návyky. Hned při prvním živém vysílání mi došlo, že dělám úplně stejné věci jako mamka,(a to už 10 let nebydlím u rodičů) že říkám stejné důvody proč nesportuju a chodím pozdě spát, jak moje mamka. A došlo mi, kam to povede. Rozhodla jsem se začít to dělat jinak – ve videích v kurzu jsem se učila, na co si dát pozor, co je důležité a co ne, pak jsem to zkoušela dělat v praxi a na živých vysíláních jsem se ptala. Jindra měla svatou trpělivost, protože mi některé věci vysvětlovala pořád dokola, vždy laskavě a nepřestala, dokud mi to nebylo jasné. Nikdy mě neodbyla a já si nikdy nepřipadala hloupě, že ostatní to chápou a já ne. Zhubla jsem 4 kg a moje mamka se rozhodla jít do příštího kurzu s Jindrou. Děkuju za sebe a i za mamku, protože vím, že jí Jindra může změnit život.

Karolína

Rozhodněte se zatočit s jojo efektem a skoncujte se špatnými pocity ze své váhy. Můžete se opět začít cítit žensky a šik, zářit při pohledu do zrcadla.
Přidejte se k nám a využijte sílu skupiny.

Gemmo a bylinky kurzy

Práce s pupeny vás ještě víc propojí s přírodou, rozvine ve vás smysl pro krásno, pokoru a přirozený řád.

Pupeny a předjaří vždy všem gemmo ženám otevírá srdce. Naprosto přirozeně se ve vás prohloubí láska k přírodě, k životu nakonec i k vám samým. 

Používání gemmo tinktur vám pomůže s uzdravováním těla, práce s pupeny oblaží vaši duši.  

Kurz Gemmoterapie s Jindrou mohu vřele doporučit. Je to krásný způsob, jak se na konci dlouhé zimy jemně probrat ze zimního spánku a stát se součástí probouzející se přírody. K přírodě jsem měla vždy blízko a ráda sledovala její proměny, ale tohle je úplně jiný level než kdy předtím. Je konec května a já si až zpětně uvědomuji, kolik jsem se toho naučila, dělo se to totiž vše tak nenápadně, nenásilně, prostě prožitkově. Přede mnou na poličce stojí 21 lahviček vlastnoručně vyrobené medicíny nasbírané v mém blízkém okolí – naplňující to pocit! Do kurzu jsem vstoupila, abych se naučila vyrábět gemmo tinkury, ale odnáším si toho o tolik víc než jsem čekala.
Jindra kurzem provází v reálném čase podle toho, co se zrovna v přírodě děje, vše dopodrobna vysvětluje a neúnavně odpovídá na všechny otázky. Její přesah znalostí, ochota a podpora jsou úžasné, stejně tak jako její celkový přístup, který je přímý bez zbytečné omáčky a zároveň velmi moudrý a napojený. Neumím si představit lépe prožité jaro, opravdu krásné naladění na nový cyklus přírody.

Pavlína

Přiznám se, že nabídka kurzu mě zaujala, ale mám rozpracovaných několik kurzů a nechtělo se mi platit za další. Tak jsem si řekla, že si koupím knihu a vyrobím si podle ní gemmo na křečové žíly a na zlepšení zraku. Jenže doporučovanou knihu jsem nikde nesehnala. Proto, když přišla další nabídka kurzu, šla jsem do toho (skoro na poslední chvíli) a jsem za to moc ráda. Tato gemmo cesta mě hodně bavila a baví, sama bych nikdy nezvládla to co jsem zvládla s podporou Jindřišky a skupiny, ani si neumím představit, jak bych sama poznala jednotlivé stromy a keře, když ještě nemají listy. Těším se na to, jak budu tinktury testovat na sobě a na rodině a zlepšovat zdraví přírodní cestou. Mockrát za to děkuji.

Miriam

Kurz gemmo s Jindrou mi přinesl další rozhled v možnosti sebeléčení se a bonus je, že už v brzkém jaře prohlížíte, kde co ukazuje pupeny až se přistihnete, že zkoumáte i to o čem Jindra v kurzu nemluví.Sice nemám všechny tinktury co jsem si zaškrtla ze seznamu, ale příští rok se to podaří.
Letos tinktury zkouším na sobě a uvidím co vše se zase dozvím. Díky moc Jindře za její aktuální videa k pupenům a za její znalosti, o které se s námi dělí. Mám sice knihu, ale osobní zkušenost, kterou nám předává je lepší a pro mě dostupnější, protože časově je pro mě lepší něco poslouchat než číst…

Jana Emerenzie Kašparová

Gemmo jsem objevila jako úplná začátečnice, bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s výrobou tinktur, výluh apod. Po absolvování kursu a díky všem radám, co Jindra trpělivě dávala, jsem byla hned první sezónu schopna vyrobit téměř 10 různých gemmo tinktur na všechny možné (i nemožné) neduhy. Zjistila jsem, že v blízkém okolí domova roste spousta rostlin, které se dají na gemmo použít, což jsem předtím vůbec netušila a bála jsem se, že pro pupeny budu muset někam složitě jezdit… Rozpoznat jednotlivé rostliny byla pro mě výzva, kterou jsem díky kursu zvládla a doteď z toho mám radost! Výroba se dá s přehledem zvládnout i v malé kuchyni a opravdu není nutné trhat pupeny ve velkém, jak Jindra stále připomínala – já mám teď zásobu na dobrých pár let dopředu. 

Jindrusko, najlepší kurz, aký som za poslednú dobu zažila. Spojilo ma to s prírodou ešte viac, naučila som sa poznávať stromy a som uveličená koľko zo svojho okolia som nevidela, hoci okolo toho dennodenne chodila. Je to pecka. Na rok znovu s vami. Kurz je vymakaný, praktický a do hĺbky duchovne prepojený. Véľka vďaka.
Malo kedy píšem recenzie, dá sa povedať že skoro nikdy, ale u vás som musela, lebo to bolo pre mna aj hravé, hľadala som. Skúmala. A to vďaka vám. A vašej trpezlivosti a precíznosti.

J.

Díky kurzům od Jindry jsem si začala všímat a hledat pupeny .A poprvé jsem ochutnala jejich chutě a cítila jejich sílu . Děkuji za jiný pohled na přírodu a nový způsob hýčkat mého těla a duše.

Dekuji Alena

Jsem velmi nadšená a spokojená, mám ráda videa, protože si to člověk může až téměr osahat a vidět, jak to v terénu vypadá. Má ráda i mp3, a dát to do psané formy, aby se to nemuselo vše vypisovat. Sice nemám všechny pupeny, ale to nevadí, stihla jsem základ a příští rok přidám další. Stromy, které jsem bez listí letos nepoznala, tak si najdu v létě. 
Gemmo mě očarovalo. Líbí se mi jak nám vše vysvětluješ, čerpáš z mnoha zdrojů a to je super. Pupeny jsou čarovné, když se sbírají.

Aneta Mazancová

Ahoj Jindriska, som veľmi rada, že som sa dala na tento kurz. Dal mi veľmi veľa. Spoznala som stromy, získala som väčšiu úctu k nim aj k celej prírode okolo nás. Chodila som častejšie von, objavovala som co nám rastie naokolo. Silu gemmoterapie si ešte len overujem, ale začínam u seba a u svojej rodiny. Tak to cítim. Samozrejme som nestihla všetko, v lete budem spoznávať ďalšie stromy a hľadať a všímať si ešte viac. Tvoje podrobné vysvetľovanie, ochota odpovedať aj viac krát na tie isté dotazy ma veľmi motivovala a povzbudzovala. Veľká vďaka za všetko. Nech sa Ti darí.

Martina Šintajová

Ahoj Jindro. Moc ti děkuji za kurz, kterého jsem se mohla zúčastnit. K tinkturám jsem se dostala nejdříve na kurzech jógy, kdy jsem začala užívat tinktury paní Podhorné, pak jsem si zkoušela vyrábět svoje, ale až teď, díky tobě vím skutečně jak na to. Jsem moc ráda, že jsem klepla na tvůj odkaz a do kurzu se přihlásila. Bylinkám věřím, nedám na ně dopustit a proto se těším na pokračování v kurzu o bylinkách, kam jsem se už přihlásila.

Stáňa

Tedy Jindřiško, už ani nevím, co mě do kurzu nalákalo.  Neměla jsem už moc peněz a byla rozhodnutá, že už žádný kurz nechci. Ale něco mi našeptávalo, že tohle ještě potřebuju, že to bude dávat smysl i všemu ostatnímu, že to je chybějící dílek.
Ani na minutu jsem nelitovala. Tolik mě to obohatilo a naučilo. Je tak slastný pocit, chodit venku a již z dálky poznat, který strom ti jde v ústrety. Ještě v létě jsem je nepoznávala ani s listím a teď jich mnoho poznám již jen ze siluety i když ještě mají odložený svůj zelený šat. To je obrovský dar. Jsem naprosto fascinovaná, co jsem díky tobě dokázala a o kolik větší jsou moje znalosti a cítění. A to ještě nemám zpracováno vše co máš na stránkách, ale vím, že se k tomu mohu vracet. Byla jsem dojatá z naší krásné skupiny na fcb.
Děkuji za všechny zodpovězené dotazy a že jich bylo. 
Velice jsem ocenila tvoje zvukové nahrávky, které jsem si dokola pouštěla při procházkách se psem a toulkami přírodou. Budu se k nim moc ráda vracet, je v nich tolik krásných informací. Děkuju Jindřiško a tvůj kurz moc ráda doporučuji ostatním.

Tvoje příznivkyně bylinka Leonka

O gemmoterapii som sa dozvedela len tesne pred kurzom, vedela som, že je to super, ale inak nič….
S tebou sa mi otvoril úplne iný svet (hoci bylinky som zbierala už od detstva). Postupy, návody boli v tvojom podaní jasné, ale páčilo sa mi, že je to všetko tak trochu alchýmia a že je to hodne o intuícii. Naučila som sa postup ako pristupovať k výrobe gemm – to som myslím zvládla k svojej spokojnosti.  Získala som základné info čo na čo, a cesta je otvorená…………….
Páčil sa mi tvoj prístup – si, žena činu, ktorá na sebe stále pracuje a svoje názory a poznatky vie jasne posúvať ďalej, ale netrvá na tom, že je to jediná pravda. Aj keď som veľmi nereagovala v skupine (nie som ten zdieľací typ), vždy som si všetko prečítala alebo vypočula….

RM

Kurz gemmoterapie je úžasný! Propadla jsem kouzlu gemma s Jindřiškou již před pár lety. Nejvíce oceňuji návodná videa přímo z terénu (každý rok to má Jindřiška vychytanější).
A jsem nadšená, kolik žen se zapojilo a jak ve facebookové skupině skvěle fungovala komunikace!

S díky Dana

Minimálně 20 let jsem odolávala různým informacím o “ gemech „, začala jsem na ně “ slyšet “ až letos.
Sbírání pupenů bylo moc krásné, mluvila jsem se stromy a keři, učila jsem se je poznávat a pociťovala jsem nádherné šimrání v břiše, když jsem našla pupeny připravené a strom mi dovolil je utrhnout. Žádná slova nevyjádří ten pocit.
Je mi i s ostatními ženami velmi hezky, bylo mi ctí být součástí této skupinky.
A Vám paní Jindro děkuji, že jsem mohla být vaší žákyní.
Ps: Darovala jsem si tento kurz ke svým letošním sedmdesátinám.
Bylo a je to skvělé rozhodnutí.

S velikou úctou Helena Bernatová

Kurz super, jako laik jsem doslova hltala každou novou informaci. Perfektní byly neočekávanė živé vstupy z terénu, které mě vždycky povzbudily. Občas jsem si při „výrobě“ připadala jako v alchymistické dílně. A už se těším na příští jaro.
Děkuji moc za vaše úsilí nás trochu vzdělat v tom, co pro sebe i jiné dělat. 😃
Jste skvělá ve svém optimistickém přístupu k životu – tohle mě taky nakoplo.

Zdraví a děkuje Dana V.

Ahoj Jindříško. Jsem moc ráda, že jsem do kurzu vstoupila. Začala jsem ještě více pozorovat přírodu, jaký je to zázrak, jak to vše funguje. Učím se poznávat stromy, letos se lépe připravím, abych je poznala i bez listí. Z tvoření gemm jsem nadšená, je to skvělé tvoření. Vše jsi nám krásně vysvětlila, videa z terénu a praktické rady byly super. Děkuji 💖

Do kurzu jsem se nahlásila v době, kdy jsem opakovaně procházela respiračními nemocemi. Vrchol byla opakovaná angína a dvoje ATB a nemalá částka, kterou jsem nechávala v lékárně za léky. S bylinkami a gemmy začínám, tak nemůžu přesně říct, jak fungují na mé zdraví…. Ale co mne při sběru a zakládání Gemm velmi překvapilo je to, že jsem se s radostí a nadšením začala zajímat o to co kolem mne roste, začala jsem chodit více ven a to i v počasí, kdy by se mi jindy nechtělo a to jen proto…aby mi nepřerostly pupeny, které jsem si vyhlídla. Teď Gemma slevám a chystám se je teprve začít používat, na co se hodně těším je černý rybíz, který mne svým aromatem učaroval ☺️.

Lenka

Pojďte se mnou využít předjaří pro zrod něčeho nového pro vás a ve vás. 

Práce s pupeny a výroba vlastních gemmo tinktur nastartuje v těle proces samoléčení a v duši pocítíte velikou vděčnost za dary, které nám příroda nabízí.